Manager analiză vânzări
SBC-HR
Clientul nostru:
companie de import şi distribuţie a produselor alimentare
Află mai mult
Beneficii:
  • Oficiul companiei – Botanica
  • Salariu: de la 20 000 MDL
  • Grafic de lucru: luni – vineri, de la 09:00 până la 18:00
  • Posibilități de instruire profesională
  • Angajare oficială și pachet social complet
  • Posibilități de creștere profesională

Responsabilități:
  • analiza pieței și a concurenței pentru dezvoltarea strategiilor eficiente de promovare a produselor
  • organizarea și gestionarea evenimentele comerciale, cum ar fi promoțiile, acțiunile promoționale, vânzările etc., pentru a stimula vânzările și a crește recunoașterea brandului
  • interacțiunea cu partenerii comerciali cheie, cum ar fi rețelele de retail, distribuitorii și agenții comerciali, pentru dezvoltarea unor evenimente și programe comune
  • evaluarea rezultatelor evenimentelor comerciale desfășurate folosind diverse instrumente de analiză de marketing
  • colectarea, analiza și interpretarea datelor despre vânzări și tendințele pieței pentru identificarea unor noi oportunități și optimizarea strategiilor de marketing
  • reconcilierea datelor cu diferite sisteme de descărcare
  • stabilirea prețurilor sortimentului
  • generarea de rapoarte de sold, analize P&L, RTM
  • efectuarea de calcule lunare cu privire la materialele, forța de muncă și analiza termenilor și condițiilor contractuale ale clienților
  • analizarea activităților promoționale desfășurate în rețele, formarea unui plan unitar de umflare
  • sprijinirea echipei de vânzări în procesul de raportare
Cerințe către candidat:
SBC-HR
Aplicând pentru poziția dată consimțiți la prelucrarea datelor cu caracter personal și sunteți de acord cu politica de confidențialitate
Trimite CV
Pentru toate întrebările, contactați-ne în orice mod convenabil:

E-mail: job@sbc-hr.md
+373 78212674

Made on
Tilda